naprawa silnika

Czeka Cię kosztowny remont silnika, skrzyni biegów? ..niekoniecznie


Silnik spalający znaczne ilości oleju, słaba dynamika auta, duże spalanie paliwa, kopcenie z rury, hałasująca skrzynia biegów itd. to oznaki zbliżającego się nieubłaganie remontu. Koszty ratowania "umierającej" mechaniki pojazdu to minimum kilkaset złotych. Można jednak inaczej, o czym wielu (mimo początkowego sceptycznego nastawienia) już się przekonało - kilkadziesiąt złotych może uchronić od ogromnych wydatków przedłużając żywotność samochodu. Warto spróbować!

Ceramizery Auto-Repair to krajowe preparaty firmy Vidar, o szerokim zastosowaniu - nie tylko w motoryzacji. Ceramizacja to nowa technologia naprawy, regeneracji i zabezpieczania przed zużyciem:

 1. Silników spalinowych czterosuwowych,

 2. Skrzyń biegów,

 3. Przekładni głównych (tylnych mostów),

 4. Hydraulicznych układów wspomagania,

 5. Reduktorów, motoreduktorów.

Efektem zaaplikowania preparatu i późniejszej samoczynnej obróbki jest:
 1. Zmniejszenie zużcia paliwa,

 2. Regeneracja silnika, skrzyni biegów, hydraulicznego układu wspomagania,

 3. Wzrost dynamiki,

 4. Łatwiejszy rozruch silnika i praca po rozruchu,

 5. Zwiększenie trwałości i zabezpieczenie mechanizmów,

 6. Poprawa własności trakcyjnych (moc, sprawność),

 7. Zapobieganie skutków suchych startów, dodatkowo eliminowanych przez tzw. magnetyzację oleju, wywołaną jednym ze składników preparatu (cząsteczki GP).

zasada działania preparatu


Ceramizery Auto-Repair, wykorzystują olej w układzie smarowania jako nośnik, wytwarzają na powierzchniach tarcia współpracujących elementów tych mechanizmów - trwałą warstwę ceramiczno-metalową o niezwykłych własnościach:

 1. Twardość ponad 10-cio krotnie wyższa od stali konstrukcyjnej,

 2. Współczynnik tarcia mniejszy kilkudziesięciokrotnie od współczynnika tarcia kinetycznego suchej pary tarcia stal-stal.

Tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej odbywa się podczas normalnej eksploatacji mechanizmu - wystarczy wprowadzić do oleju preparat (za pomocą wygodnego dozownika w formie strzykawki) i użytkować pojazd. Po ok 1500 km przebiegu można uznać proces za zakończony.
O jakości wytworzonej warstwy, świadczy możliwość kontynuowania jazdy przy awaryjnym wycieku oleju (na sucho) przynajmniej przez 200 km, a ok 500 km bez oleju w skrzyni biegów, tylnym moście.
Gwarantowana trwałość wytworzonej warstwy ceramiczno-metalowej to 70 000 km przebiegu silnika i ponad 100 000 km dla skrzyń biegów, tylnych mostów.

Oprócz Ceramizerów warto zastosować uszlachetniacz do paliw płynnych, który powoduje:

 1. Poprawę procesu spalania (także katalityczne spalanie węglowodorów zawartych w nagarze),

 2. Czyszczenie oraz zabezpieczanie elementów układów zasilania (wszystkich typów) - w wyniku czego zostaje usunięty nagar oraz następuje znacząca poprawa własności dynamicznych i ekonomicznych silnika,

 3. Ochronę przed nadmiernym zużyciem układu zasilania (ważne w przypadku stosowania niewłaściwej jakości paliw).

Wszystkie preparaty, przed wprowadzeniem na rynek, zostały gruntownie przebadane, także w warunkach eksploatacyjnych - dowodząc swojej skuteczności.

Zachęcam do wypróbowania preparatu, jeżeli nie wierzysz w działanie proponuje zapoznać się z licznymi komentarzami klientów które można znaleźć na stronie producenta www.ceramizer.pl , zachęcam również do przeczytania działu "Testy".

KUP TERAZ! Ceramizer do silników

Główne korzyści z zastosowania Ceramizera to zmniejszenie zużycia oleju, wyciszenie i wyrównanie pracy silnika, wyrównanie ciśnienia sprężania w cylindrach, zmniejszenie zużycia paliwa od 3 do 15 %, regeneracja powierzchni tarcia, ułatwiony rozruch zimnego silnika oraz poprawa dynamiki auta. Stosowany zarówno zamiast napraw silnika jak i w ramach ochrony silnika przed ewentualnymi uszkodzeniami (zwłaszcza w jednostkach mocno eksploatowanych). Procesy naprawy i tworzenia warstwy ceramicznej odbywają się podczas normalnej eksploatacji i bez demontażu jednostki napędowej.Koszt naprawy/regeneracji silnika z wykorzystaniem Ceramizera jest nawet 5-8 krotnie mniejszy niż w przypadku demontażu i remontu jednostki napędowej.


KUP TERAZ! Ceramizer do skrzyń biegów i tylnych mostów

Główne korzyści to ułatwienie zmiany biegów (szczególnie w przypadku trudności ze zmianą biegów), wyciszenie uciążliwych hałasów wydobywających się ze skrzyni biegów oraz wydłużenie trwałości mechanizmów nawet 10 krotnie - szczególnie przydatna cecha w przypadku pojazdów sportowych gdzie skrzynie biegów są poddawane dużo większym naprężeniom. Procesy naprawy zachodzą bez konieczności demontażu urządzenia, a koszt "rozwiązania problemu" uciążliwości hałasu skrzyni biegów jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku remontu.


KUP TERAZ! Ceramizer do hydraulicznego układu wspomagania kierownicy

Ceramizer do regeneracji i zabezpieczania hydraulicznego układu wspomagania kierownicy. Pomocny w sytuacji ciężko i niepewnie pracującego układu wspomagania. Ułatwia jazdę dzięki zmniejszeniu oporów przy skręcaniu kierownicą.


KUP TERAZ! Uszlachetniacz do paliwa

Najważniejsze zalety stosowania to prawidłowa i równomierna praca silnika, oraz utrzymywanie silnika w czystości/usuwanie nagarów z komór spalana. Nie bez znaczenia jest ułatwienie rozruchu zimnego silnika, szczególnie w niskich temperaturach, zmniejszenie emisji substancji szkodliwych CO w spalinach - nawet o 50%, oraz regeneracja układu zasilania paliwem.


KUP TERAZ! Zestaw naprawczy nr.1

Jest to najbardziej uniwersalny zestaw. W skład zestawu wchodzą : Ceramizer do silników - 1 doza, Ceramizer do skrzyń, przekładni - 1 doza, uszlachetniacz do ukł. paliwowego - 1 doza. Kupując ten zestaw oszczędzasz 10 zł w porównaniu do oddzielnie nabywanych preparatów.


KUP TERAZ! Zestaw naprawczy nr.2

Szczególnie polecany do skrzyni biegów i tylnego mostu. W skład zestawu wchodzą : Ceramizer do silników - 1 doza, Ceramizer do skrzyń, przekładni - 2 dozy, uszlachetniacz do ukł. paliwowego - 1 doza. Kupując ten zestaw oszczędzasz 20 zł w porównaniu do oddzielnie nabywanych preparatów.


KUP TERAZ! Zestaw naprawczy nr.3

Zestaw polecany szczególnie do pojazdów ze starszymi silnikami. W skład zestawu wchodzą : Ceramizer do silników - 2 dozy, Ceramizer do skrzyń, przekładni - 1 doza, uszlachetniacz do ukł. paliwowego - 1 doza. Kupując ten zestaw oszczędzasz 15 zł w porównaniu do oddzielnie nabywanych preparatów.

 


KUP TERAZ! Zestaw naprawczy nr.4

Zestaw zawierający Ceramizer do hydraulicznego układu wspomagania kierownicy. W skład zestawu wchodzą : Ceramizer do silników - 1 doza, Ceramizer do skrzyń, przekładni - 1 doza, uszlachetniacz do ukł. paliwowego - 1 doza, Ceramizer do układu wspomagania - 1 doza. Kupując ten zestaw oszczędzasz 15 zł .

 


Polityka prywatności